Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Sposoby na trądzik młodzieńczy

Zmora wieku dorastania. Badania wykazały, że niewiele osób przechodzi przez ten okres „suchą stopą”- bez chociażby jednego pryszcza. Dużo częściej problem pryszczy, określany jako trądzik młodzieńczy trafia się mężczyznom aniżeli kobietom. Na szczęście mamy do wyboru wiele metod, którymi skutecznie możemy walczyć z trądzikiem.

Trądzik i jego widoczne na skórze efekty powstają w momencie, gdy w organizmie zaczynają „szaleć” hormony. To one są głównym czynnikiem, który pobudza gruczoły łojowe znajdujące się w skórze twarzy. Jeśli działają one w normalny sposób, nic na twarzy się nam nie pojawi. W momencie, kiedy wydzielają za dużo łoju, a dodatkowo niekoniecznie dbamy o higienę, to na skórze pojawią się wykwity, nazywane popularnie „pryszczami”.

Medycyna a trądzik

To właśnie od tej gałęzi nauki zaczniemy, gdyż ma ona całkiem spore osiągi w dziedzinie walki z trądzikiem. Bez problemu w aptece możecie zakupić leki, gdyż większość z nich jest dostępna kompletnie bez recepty. Dlatego warto też pamiętać o tym, żeby dla pewności zapytać specjalistę – dermatologa, czy w naszym przypadku nic się nie stanie. Leki te są najczęściej przeznaczone do stosowania miejscowego. Dostępne są one między innymi w postaci żeli, kremów i maści. Do najpopularniejszych należą Acnosan, Benzacne.

Domowe sposoby na trądzik

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz stosować leków, to wcale nie musisz załamywać rąk. Maseczkę czy tonik oczyszczający skórę, spokojnie i w zasadzie bez żadnych problemów przygotujesz w domu. Wystarczy tylko rozejrzeć się po kuchni, aby znaleźć potrzebne Ci składniki. A prawda jest taka, że wykorzystać można praktycznie wszystko, co w domu znajdziesz. Drożdże, miód, ogórki, jogurt – takie produkty są chyba w każdej kuchni. A to właśnie one bywają podstawą maseczek przeznaczonych do walki z pryszczami.

Odrębną grupą takich domowych sposobów są te, w przypadku których głównym składnikiem są zioła. Tutaj najbardziej popularne jest zalewanie suszu roślinnego wrzątkiem. Dzięki wysokiej temperaturze z ziół uwalniają się drogocenne związki, które są wchłanianie bezpośrednio przez naszą skórę. Ważne jest, aby w czasie stosowania takiej „parówki”, wydzielające się substancje nie uciekały w powietrze. Szczelne nakrycie się ręcznikiem wydaje się doskonałym pomysłem. Zioła wykorzystywane są także do toników, a często bywają też pite. Bo działanie miejscowe przy walce z trądzikiem to jedno, ale niezmiernie istotne jest też to, jak traktujesz swój organizm „od środka”.

Dieta i suplementy

To nieco tajemniczo brzmiące ostatnie zdanie, można bardzo łatwo wytłumaczyć. Nasz organizm jest ogromną maszyną, która potrzebuje paliwa – składników mineralnych i witamin. To czy je przyjmujemy, a także w jakich ilościach, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Istotnych składników możemy dostarczać przez to co jemy. Nasza dieta w przypadku, gdy mamy problem z trądzikiem w żadnym razie nie może być tłusta. Na pewno jadłospis musi być zbilansowany, ale ze sporą ilością warzyw i owoców. Zadbacie tym samym o witaminy.

Pomóc mogą również suplementy diety, które tworzy się zazwyczaj na bazie określonych pierwiastków oraz ziół. Nie są to leki sensu stricte, ale mają takie działanie. Wyróżnia je to, że większość z nich ma całkowicie naturalny skład. Z jednej strony wykorzystują moc roślin, a z drugiej pełne są tych pierwiastków i witamin, które są niezbędne przy walce z trądzikiem. Jednym z popularniejszych preparatów właśnie tego typu jest Nonacne, dostępny w postaci tabletek do połykania.

Niezależnie jednak od tego, na jaki sposób się zdecydujesz, zawsze warto pamiętać o częstym myciu twarzy odpowiednimi dla cery trądzikowej preparatami. Higiena ta powinna być podstawą kuracji każdej osoby mającej problem z trądzikiem. To od niej zależy, czy metoda jaką wybierzesz będzie zdolna skutecznie usunąć grudki i pryszcze z Twojej twarzy, a także nie dopuścić do ich powrotu.

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik