Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Naturalne sposoby na trądzik

Trądzik młodzieńczy pojawia się najczęściej w momencie, kiedy w organizmie zaczynają następować ogromne hormonalne zmiany, wpływające na pogorszenie kondycji cery. Z pojawiającymi się wypryskami na prawdę niełatwo jest walczyć, na szczęście istnieje wiele sposobów na ich uśpienie oraz eliminację.

Aby wiedzieć jak walczyć z trądzikiem, najpierw trzeba go poznać. To co widzisz w lustrze – pryszcze i grudki – to efekt zbytnio pobudzonych gruczołów łojowych. W normalnych warunkach to co wydzielają chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, ale jeśli tak zwanego sebum jest za dużo, to zaczynają się problemy.

Z trądzikiem można walczyć na wiele sposobów. Zdarza się, że w skrajnych przypadkach potrzebna jest interwencja chirurga. Na szczęście w większości wypadków wystarczą „zwykłe” preparaty , które są do kupienia w każdej aptece oraz domowe sposoby, określane bardzo często mianem „naturalnych”. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie są w nich wykorzystywane sztucznie wytwarzane związki chemiczne. Sama natura.

Moc ziół

To właśnie rośliny są najczęściej wykorzystywane w „domowej” walce z trądzikiem. Możesz na przykład przygotować sobie maseczkę z bratka polnego. Wystarczy wymieszać go mlekiem do uzyskania jednolitej masy. Trzymaj 20 minut na twarzy, a potem zmyj maseczkę. Pamiętaj, zrób to roztworem wody z rumiankiem.

Do oczyszczania skóry (to bardzo istotne przy walce z pryszczami) stosuj tak zwane „parówki”, rzecz jasna ziołowe. 3 razy w tygodniu, mieszanka z rumianku, kwiatu lipy i szałwii, wrzucona do wrzącej wody. Nad garnkiem ustaw twarz i nakryj głowę ręcznikiem, tak aby para nie wydobywała się na zewnątrz.

Mąka ziemniaczana, drożdże, twaróg...

Nie, nie będziemy teraz gotować. To przykładowe składniki, które są wykorzystywane w domowych metodach w walce z trądzikiem. Drożdże przykładowo, możesz albo przyjmować w postaci płynnej (tu jednak trzeba pamiętać o dość specyficznym smaku) lub też przygotować z nich maseczkę. Wystarczy dodać odrobinę mleka i wymieszać. 20 minut na twarzy, a potem zmywamy wodą.

Twaróg z kolei, należy wymieszać z grysikiem i miodem. W przypadku tej maseczki nie ma podanego konkretnego czasu, po którym należy ją zmyć. Po usunięciu maseczki z twarzy, należy przemyć ją przegotowaną wodą. Wspominana mąka ziemniaczana jest składnikiem prostej maseczki z dodatkiem wody. Niezależnie tak naprawdę od tego jakich produktów użyjesz, ważne, by posiadały jedną cechę: dużą zawartość minerałów i witamin.

Pomoc od wewnątrz

W walce z jakimkolwiek problemem skórnym istotne jest to, aby działać na niego zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Tutaj istotną rolę mogą odgrywać preparaty zawierające witaminy i składniki mineralne. Jak więc widzisz, skład jest analogiczny do tego jaki mają maseczki i „parówki”. Dobrze będzie, jeśli taki preparat ma naturalny skład, zawsze to bezpieczniej. Istotne jest też jego działanie. Przykładowo, Nonacne likwiduje i nie dopuszcza do pojawienia się zmian skórnych powodowanych przez trądzik.

Przy wyborze konkretnego preparatu zwróć też uwagę na to, czy jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ważne jest również bezpieczeństwo, brak skutków ubocznych oraz cena. Przestrzegałbym jednak przed skupieniem się tylko i wyłącznie na tego typu preparatach. Mogą być dodatkiem do kuracji, a nie powinny być jedynym jej elementem. Spokojnie można je połączyć z naturalnymi sposobami na trądzik, jak i profesjonalnymi zabiegami.

Najważniejsze jest to, aby połączenie kilku sposobów, stało się swoistego rodzaju kombinacją, której efektem będzie całkowite wyeliminowanie pryszczy. Można też podejść do sprawy w sposób profilaktyczny, bo to z kolei pozwoli przejść przez okres dojrzewania „suchą stopą” i bez trądziku.

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik