Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik kojarzy się nam przede wszystkim z okresem dojrzewania, kiedy to poprzez hormony pojawiają się pryszcze, głównie na twarzy. Jest to jednak choroba skórna, która zaatakować może kiedy o latach „młodzieńczego buntu” już dawno zapomnieliśmy. Tak samo jak i o trądziku.

Rosacea – tak brzmi łacińska nazwa tego – przewlekłego, co warto zauważyć – schorzenia. Trądzik różowaty to jedna z tych chorób, w przypadku których warto postawić na profesjonalizm, a domowe sposoby stosować bardzo wybiórczo i raczej bez pewności czy pomogą.

Choroba kobiet

Takim określeniem można by opisać trądzik różowaty. Rozwijając nieco myśl – trądzik różowaty dotyka dużo częściej kobiety niż mężczyzn. Jednak to u panów objawy są dużo bardziej nasilone i ciężej się ich pozbyć. U kobiet, trądzik różowaty występuje najczęściej pomiędzy 30 a 50 rokiem życi Medycyna jeszcze bardziej precyzuje, kto jest najbardziej narażony na trądzik różowaty. Jeśli masz tak zwany fototyp I i II, to jesteś w grupie potencjalnego zagrożenia. Jeśli w czasie wakacyjnych miesięcy, bardzo łatwo u Ciebie o oparzenie słoneczne, a do tego masz jasną karnację i taką też barwę włosów, to istnieje ryzyko u Ciebie ryzyko pojawienia się tej dolegliwości.

Przyczyny trądziku różowatego

Zanim o konkretnych sposobach leczenia, wypada powiedzieć parę słów o przyczynach. To dość istotne by je znać, gdyż wtedy łatwiej wybrać metodę walki z trądzikiem różowatym. Alergie pokarmowe, nieodpowiednia dieta czy toksyny – to najczęściej występujące, aczkolwiek warto zaznaczyć, że nie jedyne determinanty. Eliminując ze swojego otoczenia te czynniki, zmieniając sposób odżywiania się, m.in. unikając na przykład zbyt tłustych i ostrych potraw - działa się profilaktycznie. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli należy się do grupy ryzyka.

Leczenie trądziku różowatego

To proces skomplikowany, szczególnie kiedy choroba znajduje się w zaawansowanym stadium. Można wyróżnić kilka metod leczenia trądziku różowatego. W niektórych przypadkach może zaistnieć potrzeba interwencji chirurgicznej. Najczęściej dochodzi do takiej sytuacji u mężczyzn, gdy dochodzi do tak zwanego przerostu guzowatego.

Najczęściej jednak stosuje się leczenie doustne. I tutaj można zauważyć wyraźny podział na leki i preparaty o naturalnych składzie. W tym pierwszym wypadku najczęściej wykorzystywane są antybiotyki z grupy tetracyklin. Również tak zwane retinoidy to bardzo popularny sposób leczenia trądziku różowatego. Warto jednak pamiętać o tym, że to leki, a dokładniej antybiotyki, istnieje więc ryzyko uszkodzenia wątroby. Między innymi z tego powodu, bardzo pilnowany jest okres w jakim kuracja ma trwać. Zazwyczaj po kilku tygodniach musi być ona przerwana.

Preparaty mają z kolei ten plus, że ich skład jest naturalny i nie ma mowy o uszkodzeniu wątroby, w związku z tym można bez obaw prowadzić kurację. Nonacne to jeden z produktów właśnie tego typu. Stają się one coraz popularniejsze, chociażby z racji braku skutków ubocznych.

Trądzik różowaty można również leczyć przy pomocy fototerapii, albo dzięki technologii laserowej. W obu sytuacjach zazwyczaj odbywa się to pod okiem specjalistów. Ale nie zawsze, ponieważ istnieją również urządzenia, które wykorzystują jedną, lub drugą metodę, ale spokojnie można robić to w zaciszu domowym. Jeśli jednak wolisz, aby ktoś Ci pomógł, to obecnie nie ma żadnego problemu, bo takie zabiegi są wykonywane praktycznie w każdym większym mieście.

Wspominałem również o domowych sposobach na trądzik różowaty. Ograniczają się one przede wszystkim do ziół i wykorzystywania ich w tak zwanych „parówkach”, gdzie drogocenne składniki zawarte w roślinach uwalniane są poprzez zalanie ich wrzątkiem. Na pewno tym co możemy zrobić sami w domu – niejako wspomagając kurację – jest zwiększenie ilości witamin. Przede wszystkim PP i B2. Jak wykazały badania, mogą one w znaczący sposób pomóc osobom cierpiącym na trądzik różowaty. Pamiętaj też o tym, że ta dolegliwość wręcz nie znosi opalania. I to zarówno tego w solarium, jak i naturalnego. Dlatego też najlepiej tego unikać.

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik