Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Jak pozbyć się trądziku

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że pryszcze są tak naprawdę objawem choroby skórnej. Tak fachowo określa się trądzik. Na szczęście w większości przypadków można sobie z nim poradzić. Kwestią pozostaje tylko wybór konkretnego sposobu.

W walce z trądzikiem, przede wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek. Jeśli choroba ta ogranicza się tylko do „kilku” pryszczy i nie zostają po nich blizny, to oczywistym jest, że nie będzie potrzebna interwencja lekarza. Mówiąc prościej, wcale nie musisz od razu stosować największej i najmocniejszej broni z antytrądzikowego arsenału, bo być może wystarczy zastosowanie domowych sposobów.

Sprawdź co masz w lodówce

Domowe sposoby są przede wszystkim niezmiernie tanie, co może być sporą zaletą dla wielu młodych ludzi, mających problem z pryszczami. Nie wymagają również specjalistycznej wiedzy, a ich przygotowanie jest niezwykle łatwe. Składniki jakie są Ci potrzebne znajdziesz pewnie bez problemu w kuchni. Mimo dość amatorskiego podejścia jakim takie metody się wykazują, mają one takie same założenia jak profesjonalne sposoby leczenia. Po pierwsze, należy powstrzymać nadmierne wydzielanie łoju, co jest przyczyną występowania pryszczy. Po drugie – działanie antyseptyczne, czyli odkażające. Istotne jest też zapobieganie pojawianiu się nowych pryszczy, ale ten aspekt często jest zaniedbywany. W uzyskaniu takich efektów pomogą Ci drożdże, jogurt, miód, ocet jabłkowy.

Pamiętaj też o ziołach, które są podstawowym składnikiem wielu naturalnych płukanek, toników mających przeciwdziałać trądzikowi. Chociażby sok z aloesu. Bez problemu zakupisz go w każdej aptece. Służy on do higieny skóry twarzy, co jest bardzo istotne jeśli chcesz pozbyć się widocznych oznak trądziku. Aloes możesz też po prostu wyhodować sobie w doniczce. Kolejnym ziołem, które może Ci się przydać jest rumianek.

Suplementy, preparaty...

Domowe sposoby często są krytykowane, a niektórzy po prostu boją się samemu – bez odpowiedniej wiedzy – z nich korzystać. I między innymi dla takich osób jest druga grupa „antytrądzikowej broni”. Są w niej zarówno leki dostępne w aptekach (w większości wypadków bez recepty), jak i preparaty – często określane suplementami diety – o naturalnych składnikach. Ciężko jednoznacznie wyrokować, które z nich są lepsze i bardziej skuteczne. W jednym przypadku sprawdzi się chemia, a w innym lepszym rozwiązaniem będzie „natura”. Wybór można w sumie uprościć: Benzacne albo Nonacne. Ten pierwszy, sprzedawany w aptekach to lek, drugi zaś to preparat opierający swoje działanie wyłącznie na naturalnych składnikach.

Technologia, a trądzik

Jeśli problem jest dużo większy, niż te kilka pryszczy na twarzy, to być może znak, iż trzeba zastosować znacznie bardziej zaawansowane metody. Pamiętaj, że trądzik nie jest wyłącznie domeną osób młodych i nie tyczy się tylko twarzy. Jeśli stosowane przez Ciebie dotychczas metody nic nie dały, to być może czas na laser. Taka swoistego rodzaju terapia światłem może być dobrym rozwiązaniem. Promień lasera ma zadanie bakteriobójcze, skurcza także pory. To dwie główne „funkcje”, które pozwolą walczyć z trądzikiem. Problem niestety polega na tym, że zazwyczaj jeden zabieg nie wystarczy. A to jak się łatwo domyślić oznacza większe koszty. Tak naprawdę ceny takiej laserowej terapii są bardzo zróżnicowane. Możesz zapłacić za zabieg 150 złotych, ale równie dobrze cena w niektórych miastach może wywindować do 400 złotych.

Dlatego właśnie na pytanie w jaki sposób pozbyć się trądziku nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Sposób jaki wybierzesz musi być przemyślany, dostosowany do skali problemu, ale i Twoich możliwości finansowych. Warto też skonsultować się z lekarzem, bo to często od tego co powie, zależy tak naprawdę ewentualny wybór. Jeśli na przykład okaże się, że Twoja skóra może źle zareagować na sztucznie wytwarzane składniki, to jedynym rozwiązaniem pozostaną preparaty oparte tylko i wyłącznie na naturze.

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik