Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Domowe sposoby na trądzik

Nie każdego stać na drogie zabiegi, które mają usunąć widoczne efekty trądziku. Między innymi właśnie z tego powodu wynika aż tak duża popularność domowych sposobów na pryszcze. Poza tym w większości wypadków są one bardzo łatwe do przygotowania. Może nie wszystkie są smaczne (tak, dokładnie chodzi o smak), ale mają sporo zalet.

Poza łatwością przygotowania, warto też wspomnieć o składnikach. Krótki czas jaki musimy spędzić przy tworzeniu domowego specyfiku to jedno, a to, z czego go przygotujemy- to drugie. Oczywistym jest, że w tym przypadku składnikami będą produkty, które znajdziesz czy to w kuchni, czy w apteczce. I to jest bezwzględnie największa zaleta domowych sposobów.

Dobrze się rozejrzyj, składniki są wszędzie!

Tak dokładnie jest. Wystarczy spojrzeć na kilka przepisów. Chociażby tonik z... ogórka. Zielonego, najzwyklejszego w świecie warzywa, które praktycznie zawsze znajduje się w lodówce. Wystarczy zetrzeć go na tarce (wielkość oczek jest w zasadzie nieistotna) i zmieszać z wodą – koniecznie przegotowaną. Pamiętaj też, aby przy ścieraniu ogórka nie wylać soku, bo to on jest najważniejszym elementem tego toniku. Kolejnym, bardzo popularnym tonikiem, który bez problemu można przygotować w domu, jest ten z wykorzystaniem octu. Zmieszaj ten składnik (niewielką ilość – wystarczy nawet tylko kilkanaście kropel) z wodą i przemyj twarz. Efekt jest bardzo szybki, bo taki tonik wysusza twarz, więc pryszcze nie mają szansy się pojawić. Pamiętaj jednak o tym, że nie należy go zbyt często stosować, gdyż zbytnie przesuszanie skóry twarzy, może się dla niej źle skończyć.

Maseczki i „parówki”

Domowe sposoby, to nie tylko toniki. Oczywiście oczyszczanie twarzy przy ich pomocy jest niezbędne przy walce z trądzikiem, ale są również i inne metody, które powinny być uzupełnieniem takiej kuracji. Zacznę od takiego, którego smak nie wszystkim pasuje. Mowa tu o drożdżach. Jeśli masz trądzik, to zalecane jest picie roztworu z tego popularnego składnika ciast. Można taką miksturę przygotować z wodą, ale jednak lepszym rozwiązaniem jest zmieszanie drożdży z ciepłym mlekiem. Trzeba pić ją raz dziennie.

Jeśli niekoniecznie rozpuszczone drożdże Ci smakują, to nie musisz się przejmować, domowych sposobów jest mnóstwo. Chociażby maseczki, które mają różne działanie i skład, ale wspólny cel – zlikwidować trądzik. Skrobia ziemniaczana na przykład jest takim składnikiem, który bardzo często jest wykorzystywany w domowych sposobach na pryszcze. Wynika to z jej możliwości. Po pierwsze działa matująco (cera trądzikowa bardzo często się brzydko „świeci”), oraz domyka pory znajdujące się w skórze twarzy. To też ważne przy problemach z trądzikiem.

„Parówki” z kolei, to nazwa określająca specjalnie przygotowywane napary, które nie służą do picia, czy też przemywania twarzy. Ich wykorzystanie jak łatwo się domyślić polega na tym, że na skórę ma działać para, która wydobywa się z gorącej wody, wymieszanej z jakimiś składnikami – w tym wypadku z ziołami. To również bardzo popularny sposób walki z trądzikiem. Jeśli chodzi o konkretny dobór składników, to często są to mieszanki roślinne. Jednak istnieją takie, które mają największe możliwości w pozbywaniu się trądziku. Tu warto zapamiętać dwie nazwy: bratek i rumianek.

Domowe sposoby to jedno, ale...

Niektórzy podkreślają, że domowe sposoby mogą nie wystarczyć, albo że nie działają. I tak i nie. Natomiast dobrze jest – jeśli zdecydujesz się na walkę w domu z trądzikiem – wspomóc się profesjonalnymi preparatami o naturalnym składzie, które są tak skonstruowane, aby likwidować i zapobiegać wypryskom. Nonacne na przykład, to jeden z popularniejszych produktów na trądzik, który będzie wspomagał walkę z pryszczami od wewnątrz.

Pamiętaj jednak o tym, żeby taki preparat miał naturalny skład. Skoro padła decyzja o domowych sposobach, to warto trzymać się takich właśnie składników, tak aby skóra twarzy nie przeżyła nagłego szoku, kiedy potraktujesz ją „chemią”. Skuteczność domowych sposobów nie jest oczywiście stuprocentowa, dlatego tak ważne jest, aby kuracja antytrądzikowa polegała na stosowaniu kilku różnych sposobów.

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik