Ranking najlepszych preparatów na trądzik

Ranking najlepszych preparatów na trądzik

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Dieta przeciwtrądzikowa

Jedzenie niesie ze sobą, poza doznaniami smakowymi, wiele ważnych składników odżywczych niezbędnych naszemu organizmowi. Mówi się nawet, że może wyleczyć z choroby. I jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, gdyż nie bez kozery w czasie rekonwalescencji układane jest specjalne menu. A czy odpowiednia dieta może pomóc w walce z trądzikiem? Czy może zapobiegać jego nawrotom? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Naukowcy wciąż spierają się, czy faktycznie to co jemy może mieć jakikolwiek wpływ na to, czy trądzik rozwija się szybciej, czy też wolniej. Bez wątpienia dobrze ułożony jadłospis nie zaszkodzi i niewątpliwie może być jednym z elementów kuracji przeciwtrądzikowej.

Rygorystyczne menu

Tak w skrócie można by opisać dietę przeciwko pryszczom. Jeśli rzeczywiście chcesz sobie z nimi poradzić, lub po prostu zapobiec ich pojawieniu się - powinieneś zapomnieć, to musisz zapomnieć o wielu – dość przyjemnych – rzeczach. Kwestia skuteczności diety przeciwtrądzikowej budzi czasami pewne wątpliwości. Za przykład podać można użycie do potraw ostrych przypraw. Z jednej strony mówi się, że u osób z trądzikiem tego typu dodatki do jedzenia są niewskazane. Inni z kolei twierdzą, że kompletnie nie ma to znaczenia. Bezpieczne będzi unikanie ostrej papryki czy pieprzu. Warto zastąpić je przyprawami ziołowymi.

Kolejną istotną sprawą są tak zwane produkty wysoko przetworzone. Zawierają one bowiem spor sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Przykładem mogą być napoje „colopodobne” czy słodycze. Co więcej- wszystko co ma długi termin przydatności może być szkodliwe. Ale akurat w tym przypadku nie należy przesadzać. Ryż czy makaron Ci nie zaszkodzi, a one też mogą długo leżeć w szafce. Na pewno nie po drodze Ci – jeśli masz trądzik – z fast foodami. Niewskazane są także potrawy tłuste. O smażonych też lepiej zapomnieć. Jak więc widać, rygor jest ogromny.

Co można jeść?

Wydawać by się mogło, że nie możemy jeść w zasadzie nic, ale tak na szczęście nie jest. Chociaż może się okazać, że zmiany będą naprawdę drastyczne. Przede wszystkim trzeba się skupić na witaminach i potrzebnych przy trądzikowej cerze- pierwiastkach. Najważniejszą rolę – i słusznie – przypisuje się cynkowi. Dieta osoby borykającej się z trądzikiem musi zawierać produkty, które go mają w swoim składzie. Cynk znajdziesz przede wszystkim w produktach zbożowych. Jest on obecny też w warzywach strączkowych oraz wątróbce.

Witaminy, o które musisz zadbać to te oznaczone literami: A, C i E. W tym pierwszym przypadku chodzi tak naprawdę o prowitaminę, określaną jako β-karoten. Najwięcej znajdziesz go w marchewce i brokułach. Witamina C to w zasadzie większość warzyw i owoców, ale najwięcej jest jej w papryce i czarnej pietruszce. Ostatni ze składników znajdziesz w pomidorach i orzechach.

Wspomaganie diety

Jak już wspomniałem wcześniej, odpowiednio ułożony jadłospis to tylko jeden z elementów kuracji przeciwko trądzikowi. Bardzo często wykorzystywane są w niej różnego rodzaju preparaty czy też po prostu leki. Te pierwsze można podzielić na dwie grupy. W jednej są typowe suplementy diety, a więc takie produkty, których zadaniem jest dostarczanie tych najważniejszych składników odżywczych. Przykładem może być Universal Nutrition, który kładzie nacisk między innymi na cynk. Druga grupa preparatów to z kolei konkretne produkty mające na celu walkę z trądzikiem. Większość z nich ma naturalny skład i oprócz witamin i minerałów, cechą charakterystyczną jest to, że występują w nich rośliny. Tutaj takim sztandarowym przykładem może być Nonacne. Jeśli chodzi o leki, to wymienić wypadałoby Acnosan.

Dieta przeciwtrądzikowa może przynieść spodziewane efekty tylko wtedy, gdy zrezygnujemy z przetworzonych, uczulających i sztucznych pokarmów, smażonych czy tłustych potraw, a skupimy swoją uwagę na produktach bogatych w cenne pierwiastki i witaminy. Taka dieta nie tylko przysłuży się naszej cerze, lecz również zbawiennie wpłynie na cały organizm

Zobacz ranking najlepszych środków na trądzik